Wkład kominkowy z żeliwa czy stali – który będzie lepszy

Wybór dobrego kominkowego wkładu nie należy do tak prostych rzeczy, jak początkowo będzie się wydawało. W sprzedaży jest wiele modeli, które różnią się od siebie materiałem, wielkością i parametrami, tak więc osoba mało obeznana z tematem może się łatwo pomylić. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby wkłady kominkowe kratki dobrać do wielkości wnętrza oraz zadania, jakie mają spełniać.

W szczególności ważne jest to wówczas, gdy mają one służyć w formie dodatkowego źródła ogrzewania, wtedy prawidłowe dobranie wszystkich parametrów ma kluczowe znaczenie. Bardzo ważne przykładowo jest, jak dużą sprawność będą miały wkłady kominkowe Hajduk i jak długi czas utrzymują ciepło. To przede wszystkim ma wpływ na komfort stosowania, ale też i na koszty związane z opałem. Przyjęte jest ogólnie , że sprawność całego kominka nie powinna być mniejsza niż siedemdziesiąt procent, natomiast czas akumulowania ciepła wynosić powinien przynajmniej dziesięć godzin.

Jeżeli te wskaźniki będą niższe, to jeżeli nawet jakieś wkłady kominkowe kratki będą się bardzo podobać, to jednak należy znaleźć jakieś inne modele. W temacie wyglądu klienci także kilka opcji do wyboru mają. W sklepach dostępne są bowiem dwa podstawowe rodzaje wkładów, czyli żeliwne i stalowe. Wkłady kominkowe Defro żeliwne są eleganckie i masywne, prezentują się doskonale we wnętrzach, lecz przy ich użytkowaniu pilnować trzeba żeby nie pękły. Takich problemów nie ma z wkładami stalowymi, jakie oprócz tego dają znacznie więcej możliwości w temacie wzornictwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić