Blog uruchomiony na WordPressie – dlaczego opłaca się wybrać tę platformę

Blogi należą do najpopularniejszych typów internetowych serwisów, szacuje się że nawet kilkanaście procent wszystkich istniejących stron ma właśnie taką formę. Ich popularność wynika między innymi z łatwości założenia, bez konieczności dużego nakładu finansowego. Jedną z najbardziej popularnych platform do zakładania blogów jest WordPress, za jaki nie ma potrzeby ponoszenia żadnych opłat. Jeżeli więc ktoś będzie chciał stworzyć swój blog, to będzie miał do opłacenia zakup hostingu oraz domeny. Ponieważ WordPress to bardzo popularne narzędzie, to nad różnymi dodatkami do niego cały czas pracuje mnóstwo programistów i grafików. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowywania. Dużo funkcjonalności, które znacznie rozszerzają możliwości platformy, jest dostępna w formie bardzo prostych do instalacji wtyczek. Za część takich wtyczek będzie trzeba coś zapłacić, ale zdecydowana ich większość może być używana przez każdego.

Tak samo z szablonami graficznymi, których ilość także jest ogromna, można skorzystać z jakiegoś darmowego lub też wybrać wśród komercyjnych. Szablonami graficznymi, wtyczkami, a także wszystkim co zawiera blog da się bardzo prosto i wygodnie administrować z poziomu intuicyjnego panelu. Jest to kolejna duża zaleta WordPressa, szczególnie dla osób nie dysponujących specjalnym doświadczeniem technicznym. Praktycznie wszystko da się ustawić przy pomocy parametrów, bez konieczności wykonywania prac związanych z programowaniem. Tak samo to dotyczy instalowania, na które potrzeba przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po chwili można umieszczać swoje wpisy.

Do ich redagowania projektanci platformy przewidzieli wygodny w użyciu edytor wizualny, z możliwością wstawiania znaczników składni HTML. Nie będzie również problemem, żeby sprawnie umieścić nową grafikę, zdjęcie czy nawet film. Rzecz jasna pamiętać należy, że wszystko to wspiera autora, ale tak naprawdę i tak największe znaczenie mają odpowiednio przygotowane wpisy, takie jak na przykład prezentowane na stronie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić