Dlaczego warto zrobić sobie permanentny makijaż

O licznych zaletach makijażu permanentnego miało się okazję przekonać wiele kobiet. Przede wszystkim zapewnia on wysoką trwałość, nawet do kilkunastu miesięcy, i w tym czasie w zasadzie nie ma potrzeby jego poprawiania i spędzania czasu przed lustrem. Dlatego też sprawdza się on doskonale u pań, jakie same nie umieją się dobrze malować lub zwyczajnie nie będą na to miały chęci i czasu.

Zabieg taki nieco przypomina wykonywanie tatuażu, lecz różni się jedną ważną rzeczą. Mianowicie barwnik jest wprowadzany dużo płycej pod powierzchnię skóry, dzięki czemu nie zostaje tam na stałe, a z czasem zostaje wchłonięty. Najczęściej widoczne efekty utrzymują się od roku do kilku lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania niezwykle istotne jest zachowanie procedur i środków bezpieczeństwa, ponieważ mimo wszystko to jest zabieg inwazyjny. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia wykonywać się powinno wyłącznie w porządnych salonach kosmetycznych, posiadających odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Również nie każdy może go wykonać, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża i karmienie, uczulenie na pigmenty czy też pewne schorzenia. Z reguły całość jest podzielona na dwa etapy. Przed pierwszym warto przygotować się odpowiednio biorąc leki przeciwopryszczkowe przez parę wcześniejszych dni. Aplikowanie barwnika pod skórę przeważnie będzie trwało maksymalnie trzy godziny, choć czasami może się to przedłużyć. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u niektórych pań będzie sie pojawiał wyłącznie niewielki dyskomfort, ale niektóre mogą odczuwać znacznie silniejszy ból.

W związku z tym że zostaje naruszana wierzchnia warstwa skóry, to częstym objawem jest obrzęk i zaczerwienienie. Takie objawy są zupełnie normalne i powinny po kilku dniach ustąpić. Nie ma potrzeby brania długiego urlopu czy chorobowego, bo już następnego dnia można pracować. Po zagojeniu skóry należy jeszcze raz się zjawić w salonie kosmetycznym, w celu poprawienia i skorygowania jakiś niedoskonałości. Zaleca się, żeby przez parę tygodni od takiego zabiegu unikać mocnego opalania, bo spowodować ono może jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić