W jakich sytuacjach będą się sprawdzać napędy z silnikiem i motoreduktory

Mechaniczne urządzenia przeważnie potrzebują do swojej pracy układu napędowego. W rozwiązaniach tradycyjnych mogą to być elektryczne silniki Promotor, które w połączeniu z odpowiednio dobraną przekładnią zębatą zapewnią prawidłową pracę całości.

Napędy silnikowe są bardzo popularne, możliwości w zakresie ich wykorzystania są ogromne, ale w wielu przypadkach projektanci zaczynają wybierać jakieś inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to motoreduktor promotor, które w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami mają liczne zalety. Typowy motoreduktor jest złożony z napędu elektrycznego oraz gotowej przekładni mechanicznej.

Dzięki temu, że całość umieszczono w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a dodatkowo nie trzeba już projektować samej przekładni. Motoreduktory oferowane są w wielu różnych rodzajach, różniących się obrotową prędkością, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Tym sposobem przy projektowaniu można wybrać jeden z dużej ilości oferowanych w katalogu, co znacznie usprawnia całość procesu.

Rzecz jasna motoreduktor promotor w pewnych zastosowaniach może się nie sprawdzić, na przykład przy potrzebie przeniesienia dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wtedy rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Spora ilość wersji motoreduktorów przeznaczonych jest do pracy w trudnych warunkach. Wtedy będą one na przykład posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub jakieś inne elementy, jakie pozwolą na taką pracę, bez ryzyka uszkodzenia całego podzespołu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić