W jaki sposób pielęgnować ogród? W jakim miejscu wyszukiwać kwiatów i krzewów?

W szeregu przypadków nie zdajemy sobie sprawy z tego, że skonstruowany przez nas ogród jest środowiskiem życia wielu zwierząt, jakie pomagają nam w jego utrzymaniu. Żywią się one szkodnikami, które są zagrożeniem dla naszych upraw oraz roślin dekoracyjnych. Jednymi z nich są ptaki, które zjadają mszyce i inne szkodliwe owady, ślimaki, a także nasiona roślin będących szkodnikami w stworzonym przez nas ogrodzie, innymi słowy chwastów. Warto wiec zrobić kilka budek lęgowych umieszczonych na drzewach, by mogły nam towarzyszyć przez cały rok. Innymi mile widzianymi gośćmi są jeże, jakie jadają zarówno owady, ślimaki, jak też larwy. Są to zwierzęta będące pod ochroną, wskutek tego należałoby zadbać o nie dokarmiając je zimą, również pozostawiając im wodę do picia.

Również ropuchy i żaby przyczyniają się do tego, że skonstruowany przez nas ogród jest zdrowy oraz pozbawiony szkodników – przetestuj rododendron uprawa. Jeśli mamy w ogrodzie oczko wodne, będzie ono znakomitym siedliskiem dla tych stworzeń. Jak widać nie musimy przeganiać ich z naszego ogrodu, właściwie wabić pozostawiając im pożywienie, a będziemy mieli pełne przekonanie, że nasz ogród będzie zdrowy oraz piękny.

Jeśli mamy dom oraz ładny ogród i zastanawiamy się nad tym, jakie zwierzę moglibyśmy przyjąć pod nasz dach zdecydowanie bardziej przyjazny będzie kot. Pies jest zwierzęciem mającym niezmiernie wielkie pokłady energii, która musi gdzieś spożytkować. Wybiegając do naszego ogrodu może zniszczyć rośliny, które pielęgnujemy i z całych sił staramy się aby były piękne oraz jak najbardziej okazałe. Jesteśmy w stanie bezsprzecznie zbudować dla niego wyjątkowy kojec, w którym będzie mógł przebywać poza domem, jakkolwiek nie zapewni mu to odpowiedniej ilości ruchu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić