Urządzenia do cięcia styropianu – na co zwracać uwagę przy wyborze

Decydując się na zakup maszyny do docinania płyt styropianowych trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim ważna jest prostota i łatwość obsługi. Maszyna do cięcia styropianu zaprojektowana być powinna w taki sposób, żeby z jej używanie poradzić sobie mogły nawet osoby które nie mają dużego doświadczenia w realizacji tego typu prac.

Ogromnie ważna jest też solidność i wytrzymałość. Taki sprzęt musi przecież pracować na budowie, a warunki przecież tam są bardzo różne, dlatego nie może on być zbyt delikatny i wrażliwy. Planując taki zakup warto także sprawdzić, jakie parametry ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

W pierwszej kolejności ważna będzie maksymalna wysokość i szerokość płyt. Z reguły styropianowe płyty mają wymiary 50 na 100 centymetrów, tak więc dla kompleksowego obsłużenia urządzenie umożliwiać powinno pełne cięcie po przekątnej. Niektórzy producenci mają w ofercie parę różnych modeli, dzięki czemu można łatwo dobrać najodpowiedniejszy do swoich oczekiwań.

Czasami poszczególne modele różnią się też mocą zasilacza, generalnie im zasilacz będzie mocniejszy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Niezwykle przydatną funkcją jest możliwość cieniowania styropianowych płyt. Wówczas drut oporowy jest blokowany na odpowiedniej wysokości, co pozwoli na przecięcie jednej płyty na dwie nieco cieńsze. Porządne maszyny umożliwiają również wycinanie skomplikowanych kształtów, przez co świetnie się sprawdzają na przykład w firmach mających dużo wysyłek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić