Tablice sensoryczne – czy można zrobić taką samemu

Dzieci zapoznają się ze światem na wiele sposobów, a jeden z nich to eksperymenty ze wszystkim, co znajdzie się w zasięgu ich rączek. Dlatego też w początkowym okresie życia należy bardzo uważać na to, co się zostawia na widoku, ponieważ każdy przedmiot może zostać obiektem zabawy. Lecz można w tym rozwoju w bezpieczny sposób pomóc, dając dzieciom jakieś ciekawe zabawki edukacyjne, które nie tylko dostarczą wielu godzi świetnej zabawy, ale też pomogą w rozwijaniu zdolności manualnych.

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze tablice manipulacyjne. Z tablic tego typu mogą już korzystać nawet niemowlaki w okolicach roku, a i pięciolatki na pewno się nią nie znudzą. Wytwórcy dają szeroką ofertę takich tablic, różnią się one od siebie zarówno rozmiarem, jak też przymocowanymi elementami. Zaleca się generalnie, aby ilość tych elementów nie była większa niż dwadzieścia, bowiem wtedy tablica edukacyjna dla dzieci najlepiej będzie wykorzystana przez małych odkrywców świata.

Duże znaczenie dla wartości edukacyjnych i poznawczych będą miały zamocowane przedmioty, a tu jest naprawdę dużo możliwości. Świetnie będą się sprawdzać rozmaite zębatki, jakimi można do woli kręcić, a także zatrzaski, przełączniki i suwaki. Postawić również warto na rzeczy wydające dźwięki, chociaż w ich przypadku rodzice uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. Porządnie wykonana tablica manualna dostarczy maluchowi mnóstwo godzin wyśmienitej rozrywki, ale, co ważniejsze, bardzo dobrze stymulować także będzie zmysły.

Kręcenie kółkami, przesuwanie wyłączników to świetny sposób na przyspieszenie rozwoju motorycznego malucha i poprawę jego koordynacji ruchowej. Intensywne bodźce korzystnie wpływają na rozwój mózgu, ale też poprawę wyobraźni i umiejętności poszukiwania rozwiązań. Takie tablice edukacyjne posłużą w formie świetnej zabawki nawet przez kilka lat, i z pewnością będzie to naprawdę trafiona inwestycja. Kupując taką tablicę trzeba tylko zwrócić uwagę na wykonanie, bo odpowiednie bezpieczeństwo w przypadku małych dzieci jest niezwykle istotne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić