Sprzedaż samochodu – jakie są możliwości w tym temacie

Osoby, jakie dłuższy czas sprzedawały swój samochód doskonale wiedzą jakie to jest męczące. Odbieranie telefonów przed cały dzień od potencjalnych klientów czy umawianie się na pokazywanie i jazdę próbną będą pochłaniać sporo czasu, a rezultaty tego czasami nie są zadowalające.

Nie raz wychodziło na to, że żeby ostatecznie samochód sprzedać należało dość mocno zniżyć cenę, a wszystko trwało wiele miesięcy. Jeśli więc ktoś będzie potrzebował szybko spieniężyć swoje auto, to powinien zastanowić się dobrze nad samodzielnym wystawianiem ogłoszenia. Jedną z opcji jest wtedy jakiś komis. W nim wszystkimi sprawami związanymi z ogłoszeniami, pokazywaniem samochodu i jazdą próbną zajmować się będą pracownicy. Rzecz jasna nie charytatywnie, ponieważ w przypadku komisu będzie trzeba po sprzedaży zapłacić prowizję. Najczęściej jej wysokość wynosi między kilka a kilkanaście procent od zapłaconej kwoty.

Ale i tak koniec końców nie jest wiadomo, w jakim czasie znajdzie się nabywca, z tego też powodu warto rozważyć jeszcze skup samochodów Kraków. Tu także cena będzie nieco mniejsza od rynkowej, ale za to dużą zaletą jest to, że pieniądze dostanie się praktycznie do ręki. Same formalności przeważnie załatwiane są bardzo szybko. Czasami nawet w tym samym dniu, w którym zadzwoniło się do firmy, można się spodziewać odebrania pojazdu oraz wypłaty. Kolejną dużą zaletą takiego rozwiązania jest też to, że skup samochodów Kraków jest także zainteresowany samochodami popsutymi czy po wypadku, jeśli więc ktoś taki posiada, to także może go sprzedać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić