Przesuszona skóra – jakimi sposobami najlepiej ją pielęgnować

Osoby posiadające suchą skórę muszą sporo czasu poświęcić na jej codzienną pielęgnację. Może to być pewną uciążliwością, zwłaszcza że należy używać specjalne kosmetyki, lecz jeżeli będzie się przestrzegać kilku zasad, to raczej nie będzie aż tak dużym wyzwaniem. W pierwszej kolejności niezwykle istotna jest sprawa właściwego nawodnienia, bo to właśnie niedobór wody sprawia, że naskórek zaczyna wysychać. Ale nie mniej istotne będzie stosowanie dobrych jakościowo kosmetyków do pielęgnowania, a równocześnie rezygnację z takich, które by mogły jakoś zaszkodzić. Wszystkie pielęgnacyjne zabiegi wykonywać należy systematycznie, jeśli ktoś robił je będzie raz na tydzień, to mogą one nie przynieść pożądanego rezultatu.

Po pierwsze sucha skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia, a najodpowiedniejsze będą do tego specjalne kremy lub balsamy. W niejednym przypadku w zupełności wystarczy, jeśli stosować się je będzie raz na dzień, ale niekiedy to będzie zbyt mało. Wtedy warto się zastanowić nad zastosowaniem emolientowych kosmetyków, które w swoim składzie zawierają związki zatrzymujące wilgoć, takie jak na przykład kwas hialuronowy lub glicerynę. Pielęgnację twarzy warto rozpocząć rankiem, od umycia ze skóry pozostałości środków, które zostały nałożone poprzedniego dnia, do tego dobrze się nadają pianki i żele myjące. Potem dobrze jest nałożyć specjalny tonik, zawierający najlepiej dodatkową ilość substancji nawilżających. Niezwykle istotne jest również zabezpieczenie przed promieniami UV, do tego celu świetnie się nadają kremy z wyższymi filtrami.

Z kolei przed spaniem należy oczyścić dokładnie twarz, a później użyć serum i dobrego kremu nawilżającego. Obowiązkowo unikać należy produktów na bazie alkoholu, które spowodować mogą powstanie podrażnień i łuszczenie się naskórka. A jeśli będzie taka możliwość, to również solarium i klimatyzowanych pomieszczeń. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tą tematyką, to może zajrzeć na internetową stronę https://jobpeople.pl/codzienna-pielegnacja-suchej-skory/, na której przeczyta dużo przydatnych informacji o pielęgnacji suchej skóry.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić