Dlaczego żyjąc z osobą uzależnioną warto zdecydować się na terapię dla siebie

Życie z osobą mającą uzależnienie jest naprawdę trudne, wielu ludzi nie ma nawet świadomości tego jak bardzo. Dotyczy to tak naprawdę wielu różnych obszarów, i w każdym z nich członkowie rodzin ponoszą duże konsekwencje. Niejednokrotnie związane są one z pieniędzmi, na zakup alkoholu czy narkotyków uzależnieni potrafią brać pożyczki, sprzedawać domowy majątek czy nawet popełniać przestępstwa. Bardzo powszechna także jest agresja i przemoc, która będzie dotykać zarówno dzieci jak i współmałżonków. W niejednym przypadku może się ona nawet skończyć interwencją służb, co jednak z reguły nie przyniesie żadnego widocznego efektu.

Ale niezbyt dużo mówi się o konsekwencjach zdrowotnych i emocjonalnych, a te naprawdę są duże. Życie z taką uzależnioną osobą będzie wymagało naprawdę dużo poświęcenia, osobiste potrzeby schodzą wtedy przeważnie na całkiem dalszy plan, co później negatywnie się odbija na wielu rzeczach. Pojawiają się różnego rodzaju problemy zdrowotne, dana osoba żyje też w nieustającym napięciu i stresie, chcą jakoś ratować najbliższych i chroniąc uzależnionego współmałżonka. Mnóstwo problemów także mają w dorosłym życiu dzieci nałogowców, trudno im jest na przykład wchodzić w trwałe, wartościowe relacje. Z tego też powodu jeśli kogoś dotknęła tego typu sytuacja, to pomyśleć powinien o jakiejś profesjonalnej pomocy, bo aktualnie na to są możliwości.

Naprawdę skuteczna i dająca świetne efekty na przykład może być terapia dla osób współuzależnionych w Warszawie. W czasie takiej terapii osoby współuzależnione uczą się tego, jak najlepiej wprowadzić odpowiednie zmiany, dzięki którym odzyska się chociaż trochę kontroli nad własnym życiem. Istotne jest to, aby sobie uświadomić swoje własne potrzeby i potrzebę skupienia się również na nich, o czym naprawdę sporo osób mieszkających z uzależnioną osobą nie pamięta. Ale też trzeba się nauczyć ustalać granice zachowań, jakie nie są tolerowane, i też w rezultacie w ich pilnowaniu w codziennym życiu. Dlatego też warto zastanowić się nad taką opcją, gdyż dobrze przeprowadzone leczenie odwykowe w Warszawie może naprawdę pomóc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić