Od czego zależy opłata wypożyczenia auta?

Przed podpisaniem każdej umowy, trzeba obowiązkowo ją całkowicie przeczytać oraz przeanalizować pod kątem dobrych zapisów. Ta norma dotyczy również umowy w sprawie wypożyczenia auta z wypożyczalni samochodów. Nie można ograniczać się wyłącznie do zapisów powiązanych z ceną wypożyczenia samochodu, lecz jednocześnie spowodować dokładne warunki opłaty za usługę wypożyczenia, a również rozpatrzyć warunki ubezpieczenia wozu.

Zwłaszcza wypada zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące ewentualnej odpowiedzialności osoby korzystającej z auta w przypadku jego uszkodzenia bądź też zniszczenia w skutku udziału w kolizji bądź też wypadku drogowym. Ważne są również warunki ubezpieczenia, jakie zezwalają na możliwość skorzystania z pomocy drogowej w przypadku awarii samochodu.

Najlepszą opcją jest zapis, zgodnie z jakim osobie wypożyczającej przysługuje ubezpieczenie, zgodnie z jakim przypadku awarii samochodu jednostka gospodarcza ubezpieczeniowa dostarcza natychmiast inny pojazd zastępczy – tak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów Radom. W niektórych wypożyczalniach osobom korzystającym z wypożyczenia samochodu zaleca się wykupienie akcesoryjnego ubezpieczenia, przy czym na ogół opcja ta jest dobrowolna a nie obowiązkowa.

Zwłaszcza dotyczy to możliwości ubezpieczenia od efektów nieradosnych wypadków drogowych. W takim wypadku najprawdopodobniej ubezpieczenie auta nie przewiduje szczególnej ochrony osoby kierującej i pasażerów. Nim jednak konsument wypożyczalni podejmie decyzję o wykupieniu pomocniczej polisy ubezpieczeniowej, powinien wpierw sprawić warunki własnego ubezpieczenia prywatnego, albowiem część z nich posiada pomocnicze opcje ubezpieczenia na wypadek skutków wydarzeń drogowych. W takich sprawach nie ma potrzeby wydatkowania akcesoryjnych pieniędzy do dublowanie posiadanego ubezpieczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić