Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie uzależnione jest od tego, w jakiej kondycji jest chory w konkretnej chwili. W przypadku ChAD psychoterapia może przynieść odwrót całkowity lub chociażby zmniejszyć nasilenie objawów. Terapia zapobiega także nawrotom choroby dwubiegunowej w przyszłości oraz pozwala wrócić do normalności, a także nacieszyć się życiem bez choroby. Jest to tak zwane leczenie podtrzymujące, które daje świetne efekty.

W głównej mierze zaś chory będzie wyposażany w narzędzia z wykorzystaniem których ma możliwość rozpoznać u siebie objawy ChAD w przyszłości i tym samym rozpoznawać swoje stany psychiczne plus skuteczniej oraz prędzej odpowiadać na nie. To będzie przeciwdziałać nasilaniu się symptomów. Główną cechą, jaką wyróżnia się choroba dwubiegunowa jest to, iż najczęściej będą towarzyszyły jej pozostałe choroby. Często są to uzależnienia. Dlatego psychoterapeuci często będą stawiać w wypadku pacjentów zmagających się z takim zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu skomplikowany jest konkretny stan, tym bardziej wieloaspektowe będzie jego leczenie. Zwykle będzie zahaczało ono też o zażywanie środków farmakologicznych.

Wtedy pacjent przyjmuje leki stabilizujące nastrój oraz leki antydepresyjne. Psychiatra do którego będzie wysłany pacjent może też zalecać środki nasenne i o działaniu przeciwlękowym. O sposobie terapii każdorazowo będzie decydować specjalista od psychologii, po wstępnej rozmowie z chorym a także po zapoznaniu się z objawami ChAD. Poza psychoterapią na równi wdrożona jest także edukacja psychologiczna.

Na dodatek eksperci z ośrodka wskazują na to, jak istotna jest pomoc psychologa dla rodzin pacjentów. Jest ona pomocna w rozwiązywaniu konfliktów wynikających z choroby oraz pomoże w efektywnym budowaniu komunikacji w systemie rodzinnym. Oczywiście, we wskazanym gabinecie można liczyć na takie wsparcie. Mało tego, tak samo pacjent, ale też jego bliscy mają możliwość dowiedzieć się wszystkiego o schorzeniu z witryny www przychodni. To pozwala lepiej rozumieć istotę tego schorzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić