Jakie są najpopularniejsze typy pieców do saun, jak je wybrać

Saunowanie cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych mieszkańców. Co prawda mamy jeszcze daleko do mieszkańców Skandynawii, jednak naprawdę sporo osób zaczęło doceniać zalety takiej formy odpoczynku. A to przekłada się na zainteresowaniem montażem saun na terenie swoich domów, co jak się okazuje jest niezbyt kosztowne i skomplikowane. Dużo firm ma bowiem w swojej ofercie sauny na wymiar, dzięki czemu otrzyma się w pełni gotową do montażu konstrukcję, z której po paru dniach można będzie korzystać. Podejmując decyzję o montażu sauny trzeba zastanowić się w pierwszej kolejności, jaki rodzaj pieca będzie użyty.

Typowa konstrukcja na drewno niesie trochę kłopotów, z tego też powodu klienci coraz częściej decydują się na piece do saun w wersji elektrycznej. Te zaś występują w paru różnych odmianach, to znaczy jako jednofunkcyjne, dwufunkcyjne oraz akumulacyjne. Jednofunkcyjne piece nagrzewają jedynie kamienie i powietrze, a odpowiednią wilgotność można uzyskać poprzez zraszanie tych kamieni odrobiną wody.

Przy modelach dwufunkcyjnych do użytku jest dodatkowo generator wytwarzający parę, umożliwiający duże zróżnicowanie saunowych kąpieli. W jeszcze inny sposób działają kumulacyjne piece, które przypominają sposobem działania termos, gdyż wszystko jest zaizolowane termicznie, i przez to gotowe do użytku w każdej chwili. Szczegółowej wiedzy w temacie danych typów pieców można się dowiedzieć odwiedzając jakiś dobry sauny sklep. Jego pracownicy na pewno doradzą w wyborze najodpowiedniejszego w danym przypadku rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić