Jakie rodzaje podkładów pod tapety sprawdzają się najlepiej

Wybór klasycznej tapety to nie tylko motyw i kolor, ale także i rodzaj podkładu. Obecnie klienci do wyboru mają ich kilka, różnią się one przede wszystkim parametrami, ale też i ceną.

Ważne jest na przykład to, do jakiego pomieszczenia tapeta imitacja cegły będzie kupowana, ale też jakość ścian, na jakich zostanie przyklejona. Tanie, co nie oznacza wcale najgorsze, są tapety na papierowym podkładzie. Prosto się je przykleja, dobrze oddają barwy, lecz mają też dwie główne wady.

Nie nadają się do zmywania, z tego też powodu będą się sprawdzać wyłącznie we wnętrzach mniej narażonych na zabrudzenie, a poza tym wymagają idealnie gładkich powierzchni ścian, ponieważ są dość cienkie i zobaczy się spod nich wszystkie nierówności. Dużo grubsze są podkłady na flizelinie, dzięki warstwie tego materiału sprawdzają się znacznie lepiej na bardziej nierównych ścianach. Poza tym flizelinowe tapety dość często są pokryte materiałem odpornym na zmywanie, przez co łatwiej jest zadbać o to żeby były czyste. Znacznie odporniejsze na wilgoć i wodę są tapety winylowe.

Dzięki wykorzystaniu w nich cienkiej winylowej warstwy bardzo dobrze się zmywają, stosować je można w kuchniach i łazienkach, a oprócz tego wiernie oddają kolory. Decydując się na zakup tapet nie można zapomnieć o wybraniu właściwego kleju, który jest przeznaczony do konkretnego rodzaju podkładu. Najlepiej zrobić to za jednym razem, w zasadzie każdy tapeta na jedną ścianę powinien mieć w swojej ofercie kleje przeznaczone do konkretnego podkładu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić