Jakie możliwości mają pacjenci w zakresie leczenia zębów

Dentyści są najbardziej chyba obleganymi lekarzami, a bierze się to z faktu, że problemy z zębami ma większa część dorosłych i dzieci. Niejednokrotnie jest tak, że o swoich zębach ktoś sobie przypomina dopiero wtedy gdy zaczną go boleć. A takie zaniedbania w niejednym przypadku mogą się skończyć poważniejszym leczeniem i dużo wyższymi kosztami.

Dlatego odpowiednia profilaktyka ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o dbanie o posiadane żeby. Najlepiej, jeżeli dentysta poznań będzie mógł sprawdzić stan uzębienia co najmniej raz na rok, i jeśli pojawią się jakieś ubytki to zaproponuje odpowiednią metodę leczenia.

Czasem w czasie takiej kontrolnej wizyty może się okazać, że będą potrzebne zabiegi, przykładowo takie jak usuwanie zębów mądrości, i wówczas również będzie je można jakoś zaplanować. Jeśli z jakiś powodów okaże się, że ktoś musiał wyrwać kilka swoich zębów, to w celu uzupełnienia takich ubytków może mu pomóc protetyka stomatologiczna. Do dyspozycji jest parę skutecznych sposobów, w tym tak aktualnie popularne implanty zębów.

Implanty mają postać tytanowych kołków, które są wkręcane do kości w szczęce, i jeżeli wszystko zostanie prawidłowo zrobione, to mogą one wytrzymać przez wiele lat. U pewnych osób mogą się też pojawić bardziej poważne problemy, jakie będą wymagać pomocy chirurga. Najczęściej chirurgia stomatologiczna się zajmuje usuwaniem zębów, z którymi nie radzą sobie normalni stomatolodzy, ale obejmuje też dużo innych zabiegów, takich jak na przykład resekcja czy usuwanie zmian i guzów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić