Czy warto zrobić swojego bloga na platformie WordPress

W sieci internetowej coraz bardziej powszechne stają się najróżniejsze blogi. Charakter tych blogów jest różnorodny, niektórzy autorzy skupiają się jedynie na jednej tematyce i w niej publikują swoje artykuły, z kolei inni stawiają na znacznie większy zakres zagadnień. Do tych ostatnich zaliczyć na przykład można serwis https://www.uxux.pl/, w którym użytkownicy znajdą ciekawe publikacje na różne tematy.

Lecz aby blogiem takim dało się zarządzać w wygodny sposób, to wybrać trzeba odpowiednią platformę, na której zostanie on uruchomiony. Aktualnie najbardziej popularny i najczęściej wykorzystywany jest WordPress, co jest zresztą zupełnie zrozumiałe ze względu na jego szereg zalet. Nie bez podstaw na WordPressa wszyscy mówią blogowa platforma, ponieważ stworzony on został w takich właśnie celach.

Dalej sobie świetnie radzi z taką rolą, ale możliwości jego wykorzystania są obecnie znacznie większe. Do Wodpressa zrobiona została ogromna liczba różnego rodzaju wtyczek i dodatków, znacząco rozszerzających jego funkcjonalność. Można na nim nie tylko uruchomić dużą firmową stronę, ale nawet zaawansowany sklep internetowy. Dla posiadaczy takich blogów ważne będzie to, że całą instalację i konfigurację wykonuje się bez żadnego programowania. Do kompleksowego zarządzania jest dostępny intuicyjny administracyjny panel, za pomocą którego w łatwy sposób można dokładać kolejne wpisy i kategorie.

Przy pomocy wcześniej wspomnianych wtyczek da się też prosto poszerzać serwis o nowe rzeczy. Wystarczy tylko zrobić ich instalację, żeby z poziomu panelu otrzymać dostęp do wszystkich konfiguracyjnych parametrów. Ta prostota w zarządzaniu jest bardzo ważna dla początkujących blogerów, ponieważ nie wymaga od nich specjalistycznych wiadomości. Dotyczy to także wyglądu serwisu, co jest kolejnym dużym plusem tej platformy. W internecie można znaleźć ogromne ilości rozmaitych szablonów graficznych, jakie również należy zainstalować i za pomocą jednego przycisku zmienić można wygląd całego serwisu. Oczywiście sam WordPress nic nie kosztuje, lecz za część jego wtyczek czy skórek trzeba ponieść opłatę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić