Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwierzęcia domowego

Przygarnięcie do domu kota albo psa to też wzięcie odpowiedzialności za niego. Zwierzęciu trzeba bowiem zapewnić wodę i wyżywienie, zadbać o jego higienę, a jeśli okaże się to konieczne zająć się też leczeniem. Z są związane określone wydatki, jakie w przypadku choroby czy wypadku mogą być naprawdę pokaźne. Z tego też powodu posiadacze zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad zakupem jakiejś polisy, która by w takim przypadku mogła pomóc.

Jak pokazuje praktyka, ubezpieczenie psa online pojawiać się zaczyna w zwiększającej się liczbie firm ubezpieczeniowych. Co prawda na razie będzie ono do wykupienia wyłącznie jako dodatek do jakiegoś innego ubezpieczenia, lecz należy się cieszyć, że takie możliwości w ogóle się pojawiły.

Zależnie od towarzystwa, polisa obejmować będzie różne ryzyka. Z reguły będzie to leczenie w przypadku choroby albo wypadku, koszty uśpienia czy też kradzież. Niezwykle przydatną i wartą rozważenia opcją jest ochrona OC. W sytuacji, kiedy zwierzę narobi jakiś szkód lub kogoś pogryzie, to odszkodowanie z tego tytułu zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

Typowe ubezpieczenie psa online to koszt kilkudziesięciu złotych w skali roku, tak więc już po jednym nieplanowanym odwiedzeniu weterynarza się ono zwróci. Co istotne, polisą można objąć nie tylko koty i psy, ale także wiele innych gatunków. W większości towarzystw będą to rybki i ptaki, lecz jeżeli zacznie się dobrze szukać, to znajdzie się również ubezpieczenie na króliki, świnki morskie, chomiki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić