Czy da się zarobić na prowadzeniu prywatnego bloga

Blogi od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, jak pokazują statystyki, duża część wszystkich stron w internecie ma właśnie taką formę. A nie istnieje lepsze narzędzie na tom, żeby uruchomić swój blog, niż WordPress. Co też łatwo zrozumieć, jeśli się przyjrzy ogromnym możliwościom tej platformy. Po pierwsze jest darmowy, nic nie trzeba płacić za niego. To nie oznacza wcale, że w ogóle się nie poniesie żadnych kosztów, lecz są one nieduże.

Na przykład można zakupić jakiś motyw graficzny, ale takiej potrzeby wcale nie ma. Jeżeli ktoś chce, to może też skorzystać z darmowych, wówczas jedynie musi pozostawić odnośnik do serwisu autora. Kolejnym wydatkiem będą hosting oraz domena, jeżeli ktoś się zdecyduje na prowadzenie takiego bloga pod własnym adresem. Wtedy liczyć się trzeba z wydatkiem mniej więcej 300 złotych na rok, ale to jest naprawdę niedużo w porównaniu z tym, gdyby było trzeba zamówić wykonanie takiego serwisu praktycznie od zera. Kolejną bardzo dużą zaletą WordPressa jest szybkość i łatwość instalacji.

Osobie, która już posiada jakąś praktykę nie zajmie to raczej więcej niż godzinę, i po tym czasie będzie gotowe wszystko do tego, aby umieścić pierwszy wpis. Dodatkowo na wielu hostingach założenie WordPressa dostaje się w zestawie, bez konieczności robienia czegokolwiek. Wszystko dostępne jest w panelu administracyjnym, i w ciągu paru minut można utworzyć działający serwis. Z pewnością duża popularność tej właśnie platformy bierze się także z tego, że daje ona duże możliwości pod kątem pozycjonowania.

Przy odpowiednim skonfigurowaniu wszystko bardzo ładnie się zaindeksuje, a poza tym użytkownicy o większym doświadczeniu mają też do dyspozycji szereg wtyczek, przy pomocy których mogą kompleksowo zarządzać linkami. W świetle tych zalet bardzo łatwo zrozumieć, że wiele blogów, na przykład takich jak https://www.cojaczytam.pl/, utworzonych zostało właśnie na WordPressie, bo to rozwiązanie jest tanie, skuteczne i dające dużo możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić