Cytrynian magnezu – przeciwwskazania

Cytrynian magnezu jest stosowany w przypadku niedoboru magnezu u osób, które wykonują duży wysiłek fizyczny lub psychiczny, doświadczają chronicznego stresu, mają problemy ze snem, znajdują się podeszłym wieku lub okresie dojrzewania, a także u kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Wykazuje działanie wspomagające pracę serca, zapobiegające zawałom, miażdżycy, rozdrażnieniu, depresji czy chorobie niedokrwiennej. Może okazać się pomocny w stanach przedrzucawkowych, w rzucawce, bólach mięśniowych i długotrwałym zmęczeniu.

Cytrynian magnezu nie powinien być przyjmowany przez osoby, które posiadają nadmierną ilość magnezu we krwi, cierpią na niewydolność nerek, miastenię, hipotonię i przyjmują doustne preparaty przeciwzakrzepowe lub posiadają stałe bądź przewlekłe zaburzenie przewodzenia impulsów w mięśniu sercowym.

Pierwiastek można przyjmować w formie proszku, kapsułek lub tabletek po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, farmaceutą lub zapoznaniu się z informacjami, umieszczonymi na ulotce.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić