Biegłość umieszczania tapety nie jest zajęta dla nielicznych

Sztuka kładzenia tapety nie jest zarezerwowana dla nielicznych. Oczywiście potrzeba nader dużej staranności, aby zdołać napawać się z końcowego efektu wizualnego, aczkolwiek przy zatrzymaniu paru istotnych norm wszelki sobie z tym doradzi.

Przede wszystkim istotne jest używanie wyśmienitego kleju. Tak faktycznie nie warto nabywać tego najtańszego, który jednak nie da nam gwarancji dobrego efektu. Tapeta na ścianę winna być przyklejana pomału, kawałek po kawałku, bez pośpiechu – więcej na tapety 3d. Należy przyklejać wszelki detal rozpoczynając od góry oraz bez pośpiechu w dół dociskając go do ściany. Trzeba zwrócić obserwację, ażeby każdy bąbelek powietrza był usunięty spod tapety, gdyż po przyklejeniu pełnego kawałka trudno będzie już je wypędzić.

Przed kładzeniem tapety na zaporę, należy najpierw ją zagruntować specjalnym do tego preparatem albo po prostu rozrzedzonym klajstrem. Precyzja, wytrwałość oraz kładzenie tapety na ścianę nigdy nie jest aż takie trudne. Naturalnie w przypadku tapet 3D należałoby już skorzystać z pomocy fachowej dłoni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić