W jakich sytuacjach są konieczne separatory tłuszczu

Chyba każdy, kto kiedykolwiek musiał przetykać zatkane rury bardzo dobrze wie, jakie problemy są przy tym. Niejednokrotnie przyczyną takiego zatkania są rozmaite tłuszcze, które po stwardnieniu przyklejają się do ścianek i ograniczają możliwość przepływu. Jeśli czegoś takiego będzie za duża ilość, to w końcu rura ulegnie zatkaniu, i trzeba będzie szukać specjalisty aby ją udrożnić. Aby ograniczyć takie sytuacje przepisy obowiązujące u nas zakazują wpuszczania do kanalizacji zanieczyszczeń, w jakich są obecne rozmaite tłuszcze. Dotyczy to przede wszystkim najróżniejszych firm z branży gastronomicznej czy wytwarzających żywność, gdzie takich tłuszczy może się dużo pojawić w ściekach.

Firmy te są zobowiązane do tego, żeby ścieki odpowiednio oczyszczać, z tego też powodu stosować one muszą specjalistyczne urządzenia do takich celów. Przeważnie wykorzystuje się do takich zadań rozmaite separatory. Na rynku jest ich kilka różnych rodzajów, lecz największą popularnością cieszą się jednokomorowe, które poza eliminacją tłuszczów powinny również zatrzymywać ciężkie zanieczyszczenia. Instaluje się je stosunkowo łatwo, nie potrzebują też tak dużej ilości miejsca jak pozostałe modele. Dostępne są w wielu wielkościach, dzięki czemu łatwo wybrać odpowiednią do tego, co się potrzebuje. Ze względu na to, że separowany tłuszcz będzie pływał na powierzchni ścieków w zbiorniku, to niezbędny jest systematyczny serwis separatorów.

W zależności od ilości odprowadzanych ścieków i ich parametrów czyszczenie separatorów tłuszcz należy planować co najmniej raz w miesiącu, a niekiedy jeszcze częściej. Serwis taki musi być wykonany przez firmę posiadającą do tego stosowne uprawnienia, w żadnym wypadku nie może tego zrobić właściciel albo jego pracownicy. Jest to spowodowane tym, że do wywozu zgromadzonego tłuszczu jest potrzebny specjalny samochód, a zanieczyszczenia te należy później odpowiednio utylizowane. Dlatego też dobrą opcją będzie podpisanie na stałe umowy z jakąś firmą świadczącą takie usługi, wówczas wygodniej będzie zaplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
  1. +Reklama+ Znalezienie pęknięcia w szybie samochodu może być frustrujące, ale nie musisz się martwić! Te usługi naprawy szyb są tutaj, aby Ci pomóc. Dzięki doświadczonym technikom i specjalistycznym narzędziom naprawimy każde uszkodzenie szyb szybko i skutecznie. Skorzystaj z pomocy już dziś!

Dodaj komentarz
Możesz także polubić