W jaki sposób się zabrać za sprzedanie kamienicy

Sprzedaż budynku wielorodzinnego czy kamienicy to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż normalnego mieszkania czy domu, i to z wielu różnych przyczyn. Po pierwsze mowa tu jest o zupełnie innych sumach, bowiem w wielu przypadkach takie transakcje dotyczą powyżej kilkunastu milionów. To zaś zmniejsza znacząco liczbę ewentualnych kupców, gdyż przeważnie to będą inwestorzy planujący potem zarobić na takiej nieruchomości. W wielu przypadkach może jeszcze dojść skomplikowany prawny status, związany na przykład z tym że nieruchomość ma paru właścicieli, jacy w jakiś sposób muszą się porozumieć.

Z tego też powodu jeśli ktoś dysponuje taką nieruchomością i będzie ją chciał wystawić do sprzedaży, to zdecydowanie powinien to zrobić przy wsparciu jakieś wyspecjalizowanej agencji. Z wyszukaniem takiej firmy nie powinno być dużych problemów, wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło skup kamienic katowice i przejrzeć zwrócone strony. Część takich firm działa jedynie w określonych miastach, lecz są też takie, które obsługują cały kraj. Za współpracą z takimi firmami przemawia kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim jeżeli specjalizują się one w sprzedawaniu wielorodzinnych budynków, kamienic czy biurowców, to mają odpowiednie rozeznanie na rynku i doświadczenie.

Między innymi są w stanie odpowiednio się zająć wszystkimi sprawami formalnymi związanymi z przygotowaniem obiektu do sprzedaży, nawet wtedy gdy pojawią się jakieś prawne problemy. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a co ważniejsze umiejętności, a ewentualne pomyłki mogą opóźnić cały proces lub go wręcz przerwać. Dlatego zatrudnienie do tego profesjonalistów na pewno bardzo się przyda, ponieważ odpada mnóstwo pracy nad przygotowaniem potrzebnej dokumentacji. Specjalistyczne agencje mają też znacznie więcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Nie tylko dzięki reklamie w internecie i prasie branżowej, ale również przez liczne kontakty, jakie akurat w takim biznesie bardzo się przydają.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić