Jak się można przygotować do kajakowego spływu

Odpoczywać nad wodą można w bardzo różny sposób. Wiele osób bardzo lubi plażowanie i kąpiele, ale sporo jest też takich, jakie pożyczają kajaki pomiechówek, żeby popływać sobie nimi. Kajaki cieszą się w ostatnich czasach bardzo dużą popularnością, gdyż są powszechnie dostępne. Również ceny za wypożyczanie nie są jakieś wygórowane, przeważnie nie powinny przekroczyć stu złotych za cały dzień. Wypożyczalnie sprzętu pływającego znaleźć można przy mniejszych i większych zbiornikach wodnych, ale wiele z nich zajmuje się też organizacją spływów na najróżniejszych rzekach.

Takie spływy trwać mogą parę godzin, lecz chętni uczestniczyć mogą w takich na kilkanaście dni, co jest już rzeczywiście ciekawą przygodą. Aby jednak taki spływ kajakowy wkra faktycznie był udany, to trzeba się przygotować do niego odpowiednio. Dużo przydatnych informacji w tym temacie znaleźć na przykład można na stronie kajaki pomiechówek, warto zaznajomić się z nią jeżeli ktoś planuje zrobić coś takiego. W pierwszej kolejności ważne jest, aby znaleźć odpowiedniego organizatora. Dużo znaczenia będą miały kajaki, jakie on oferuje, dobrze żeby były w miarę nowe i przede wszystkim bezpieczne.

O bezpieczeństwo zadbać też należy mając na sobie kamizelkę, dlatego duża liczba rozmiarów też jest istotna. Przed wyruszeniem w trasę warto się dowiedzieć wszystkiego na temat warunków jakie panują na rzece, szczególnie jeśli są na niej jakieś niebezpieczne miejsca. Informacji takich udzielić powinni pracownicy z wypożyczalni, jeżeli tego nie zrobią to warto pomyśleć jednak o znalezieniu innego miejsca. Telefony, kluczyki i pozostałe wartościowe rzeczy najlepiej schować do wodoszczelnego worka, dzięki temu zabezpieczone one będą przed zamoczeniem. Jeśli jest trochę chłodniej, to pomyśleć też należy o wzięciu ze sobą zapasowej odzieży, na wypadek gdyby jednak doszło do kąpieli. Ponieważ wielogodzinne wiosłowanie wymaga dużej ilości energii, to na wyposażeniu znaleźć się też powinien jakiś prowiant, oraz oczywiście odpowiednia ilość wody do picia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić