Dlaczego warto zastanowić się nad wdrożeniem google analytics 4

W czasie prowadzenia swojego biznesu w sieci ogromnie ważne jest dysponowanie informacjami o zachowaniach użytkowników. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi oferujących taką wiedzę, a jednym z nich jest google analytics 4. Jest to niedawna odsłona narzędzi pochodzących od Google, która w stosunku do swojego poprzednika daje wiele wymiernych korzyści. Po pierwsze jej twórcy postawili na zupełnie inne podejście, opierając cały model o tak zwane zdarzenia. Takie podejście pozwala na to, żeby otrzymać kompleksowe dane o użytkowniku bez względu na to, czy korzysta z jakiejś aplikacji czy internetowej strony. To było do tej pory prawie niemożliwe, a dla specjalistów którzy się zajmują promocją takie dane są niezwykle cenne. Dzięki temu można poznać zachowania użytkowników od pierwszych wyszukiwań aż po finalizację transakcji, a to pozwala na lepsze dopasowanie wszystkich procesów.

Poza tym w nowych narzędziach udostępniona też została opcja prognozowania, opierając się na dostępnych danych da się prognozować zachowania poszczególnych klientów, i indywidualnie próbować ich skłonić do tego, żeby podjęli odpowiednie działania. Z uwagi na to, że najnowsze google analytics jest zupełnie niezależne od dotychczasowego, to sporej zmianie uległ także panel do zarządzania. Zniknęło z niego dużo dotychczas dostępnych analiz i raportów, a w zamian pojawiły się zupełnie nowe. Twórcy dużo wysiłku włożyli w dużą automatyzację, dzięki czemu konieczność ręcznego konfigurowania i dodawania tagów zostały ograniczone praktycznie do niezbędnego minimum.

Jeśli kogoś interesować będzie google analytics 4, i chciałby to narzędzie wdrożyć na swojej stronie, to ma parę opcji do wyboru. Jeśli dysponuje odpowiednim doświadczeniem, to może spróbować wszystko samodzielnie zainstalować i skonfigurować, nie jest to trudne a wiele informacji można znaleźć w internecie, na przykład na stronie https://clickflow.pl/blog/google-analytics-4-wdrozenie-dla-ecommerce-krok-po-kroku/. Nie ma również żadnych problemów, żeby wynająć wyspecjalizowaną firmę, jaka zajmie się wszystkimi pracami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić