Czemu tapety i fototapety 3D cieszą się takim zainteresowaniem

Jeżeli ktoś myślał, że typowe tapety odeszły w niepamięć, to pomylił się mocno. Faktem jest, że przez pewien okres czasu rzeczywiście klienci stracili nimi zainteresowanie, ale to wynikało po prostu z bardzo skromnego wyboru. A że na rynku pojawiło się sporo producentów w zagranicy, oferujących nowoczesne motywy i wzory, to przełożyło się to na naprawdę dużą ofertę. Rewolucję w tym segmencie wykończenia wnętrz zrobiły również fototapety. Pomysł na nie jest bardzo prosty, zamiast oferować już gotowe motywy można wydrukować to, co będzie chciał klient. I nagle okazało się, że na ścianie swojego pokoju można nakleić zdjęcie gór czy lasu, jakiś abstrakcyjny motyw czy nawet swoją fotografię, jeśli została dobrze zrobiona.

Obecnie w bazach firm mających takie usługi w ofercie dostępnych jest parę milionów grafik i zdjęć, tak więc niejednokrotnie trzeba poświęcić sporo czasu na znalezienie czegoś co się faktycznie spodoba. Klasyczne pejzaże, miasta czy budynki bez przerwy się cieszą dużą popularnością, podobnie zresztą jak motywy zwierzęce, roślinne czy kulinarne. Ale nowoczesne techniki projektowania, a co najważniejsze kreatywność grafików dają bez przerwy coraz to nowe pomysły i inspiracje. Na przykład w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć tapety 3d, ze względu na to, jak wyglądają.

Niejednokrotnie na takich tapetach się pojawiają mosty, tunele czy drogi, ale tak przedstawione, że dają przestrzenny wygląd. Niezwykle interesująco wyglądają też rozmaite figury geometryczne, także tak narysowane, że wyglądają jakby faktycznie były wypukłe. Jeśli dołoży się do tego się ciekawą kolorystykę, to całość sprawia naprawdę niezwykłe wrażenie. W związku z tym że tego typu motywy są naprawdę zwracające uwagę i wyraziste, to trzeba je umiejętnie skomponować z resztą wystroju. Przeważnie tego typu tapeta 3d naklejana jest na najbardziej widoczną ścianę w danym pomieszczeniu, a pozostałe albo się maluje, albo też nakleja się na nie jakąś tapetę w neutralnym kolorze.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić