Zażywanie suplementów diety – o jakich rzeczach trzeba pamiętać

Dużo reklam, jakie można obecnie usłyszeć czy zobaczyć, zachęca do kupna najróżniejszych suplementów. Są wśród nich takie, które zawierają kompleksy minerałów i witamin, złożone z jednego albo najwyżej kilku składników czy też w swoim składzie mające jakieś wyciągi i ekstrakty z roślin. W związku z tym że nie są to leki, to można je sprzedawać w rozmaitych sklepach i aptekach, bez konieczności dysponowania receptą. Nie ma również żadnych ograniczeń w zakresie reklamy, dlatego też wiele firm próbuje w ten sposób powalczyć o klientów.

A jest o co walczyć, gdyż rynek takich produktów rośnie bardzo dynamicznie, podobnie jak ich sprzedaż. Jednak przez to, że tak dużo firm próbuje na suplementach zarobić, to trzeba mocno uważać co się wybiera. Są bowiem wyroby niezbyt dobre jakościowo, jakie zapewne nie zaszkodzą, lecz ze względu na użyte składniki również niedużo pomogą. Dlatego należy kupować tylko suplementy oferowane przez dobrych producentów, i najkorzystniej robić to w aptekach i dobrych sklepach. Jeśli ktoś rzeczywiście by chciał wierzyć każdej reklamie, to każdego dnia połykałby od paru do parunastu różnych kapsułek.

A to z pewnością by nie było dobre dla organizmu, ponieważ przedawkowanie niektórych minerałów czy witamin może być wręcz szkodliwe dla zdrowia. Z tego też powodu jeżeli ktoś rzeczywiście zastanawia się nad zaczęciem jakiejś suplementacji, to musi także na to zwrócić uwagę. To znaczy w pierwszej kolejności zastanowić się dokładnie, czego potrzebuje, a w razie jakiś wątpliwości konsultować się ze swoim lekarzem.

Rozpoczynając zażywanie suplementów pamiętać też należy, żeby nie zastępowało one zbilansowanej, zdrowej diety. Wiele osób myśli, że zamiast dobrego odżywiania, z dużą ilością owoców i warzyw łatwiej będzie wieczorem połknąć tabletkę. Suplementy to nie są leki i nie można traktować ich w taki sposób. Sporo informacji na temat zasad ich stosowania można znaleźć w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła witamina A suplement i przejrzeniu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić