O jakich rzeczach warto pamiętać przy zakupie przypodłogowych listew

Jeśli ktoś planuje położyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o zakupie przypodłogowych listew. Listwy takie pełnią parę ważnych zadań, i warto zadbać o to, żeby je możliwie jak najlepiej dobrać. Przede wszystkim chronią one końce podłogi przed mechanicznymi uszkodzeniami. Jednocześnie zapewniają też elegancki, łatwy wygląd, zakrywając puste przestrzenie, niezbędne do pozostawienia podczas montażu podłogi. Poza tym dzięki swojej budowie można w nich łatwo ukryć różne przewody i kable, na przykład do telewizji czy internetu.

Dostępne są one w kilku różnych wysokościach, a także dużej ilości kolorów i wzorów. Sporo osób dobiera takie listy dopasowując je kolorystycznie do ścian i podłogi. Ale są też tacy właściciele mieszkań i domów, jacy decydują się na większe kontrasty, jakie również przy właściwym doborze będą się ładnie prezentować. Listwy można także dobierać do koloru drzwi, jest to również chętnie wybierana opcja. Istotną rzeczą podczas doboru listew będzie ich wysokość, a ta w dużym stopniu będzie zależała od wielkości pomieszczenia. Przy małych pomieszczeniach najlepiej się sprawdzają listwy mające wysokość do 6 cm, za to w przypadku większych wnętrz pomyśleć można o modelach mających nawet 10 cm na wysokość. Dla optycznego wyglądu ważne jest również dostosowanie koloru do ściany i podłogi, należy to również uwzględnić podczas wyboru.

Aktualnie listwy produkowane są z paru materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszy drewno, dające ładny wygląd i dużą trwałość. Klienci często wybierają także listy wykonane z MDF, dostępne są one w dużej ilości motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to także zaleta listew zrobionych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeśli ktoś będzie szukał tego typu listew, to ma parę możliwości do dyspozycji, jedna z nich to wpisanie w oknie wyszukiwarki hasła listwy lagrus i przejrzenie zwróconych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić