Jakie zalety i wady mają fototapety 3d

Jeszcze niedawno wiele osób twierdziło, że tapety powoli tracą rację bytu na rzecz innych materiałów wykończeniowych. Faktycznie w pewnym momencie tak było, ale dużo się zmieniło dzięki opracowaniu technologi druku fototapet. I okazało się nagle, że da się mieć na swojej ścianie praktycznie dowolne zdjęcie czy motyw, nie ograniczając się do nudnych wzorków czy jednolitych kolorów.

Obecnie w firmach oferujących takie produkty klienci do wyboru mają od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów dostępnych wzorów, tak więc możliwości w tym względzie są nieograniczone. Wśród nich zwiększająca się ilość to fototapety 3d, które z powodu swoich właściwości i wyglądu są chętnie wybierane. Mogą być one użyte we wszystkich wnętrzach, może to być zarówno obszerny salon czy pokój, jak też wąska kuchnia czy przedpokój.

Odpowiednio dobierając wzór można powiększyć optycznie pomieszczenie, dając mu głębię i charakter, co nie byłoby możliwe przy użyciu innych metod. Metoda drukowania umożliwia bardzo realistyczne odzwierciedlenie kolorów i motywów, przez co całość sprawia bardzo realistyczne wrażenie. Aranżacyjne możliwości są bardzo duże. Tapety 3d naklejać można na całą ścianę albo jedynie jej niewielki fragment, wiele osób wybiera również kilka różnych motywów, oddzielając w ten sposób różne fragmenty pomieszczenia. Istotne będzie to, że przy prawidłowym wykonaniu kolory utrzymują się przez wiele lat, i przez ten czas potrzebna nie będzie wymiana tapety.

Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, że należy się do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności ważne jest, aby dokładnie zmierzyć wszystkie ściany, na których mają być naklejane fototapety. Dostanie się je w postaci kilku pasów, zgodnie z tym co podane zostało w zamówieniu. Sporo uwagi zwrócić też należy przy samym montażu. Paski tapety należy bowiem przyklejać w dobrej kolejności, jednocześnie pilnując aby precyzyjnie dopasować wzory.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić