Chcesz inwestować na giełdzie amerykańskiej? Pamiętaj o tych wskazówkach!

Obecnie każdy z nas może kupić akcje dowolnie wybranej firmy z jakiegokolwiek kontynentu bez wychodzenia z domu. Ten fakt sprawia, że dzięki temu liczba osób inwestujących w akcje rośnie dość znacząco. Dużą popularnością cieszą się inwestycje na giełdzie amerykańskiej. W poniższym artykule przedstawiamy kompleksowy poradnik dla osób chcących inwestować na giełdzie amerykańskiej. Zapraszamy do lektury.

Inwestycja w akcje na amerykańskiej giełdzie – informacje podstawowe

Giełda jest miejscem pozwalającym na zakup akcji i obligacji oraz szeregu innych papierów wartościowych. Na każdym kontynencie działa cała masa różnych giełd oferujących akcje tysięcy rozmaitych spółek. Obecnie każdy zainteresowany inwestor może zaopatrywać się w akcje dowolnych firm z jakiejkolwiek giełdy. Jest to możliwe dzięki platformom inwestycyjnym online. Dużym zainteresowaniem cieszą się inwestycje na giełdzie amerykańskiej. 

Na rynku amerykańskim dwie największy giełdy to New York Stock Exchange oraz Nasdaq Stock Exchange. Pozwalają one na zakup akcji najpopularniejszych globalnych korporacji. Mowa tutaj o podmiotach takich jak Amazon, Nike czy McDonald’s. 

Dowodem świadczącym o tym, iż inwestycja na amerykańskiej giełdzie to dobry wybór, jest fakt, iż na dzień 31 stycznia 2018 roku wartość całego amerykańskiego rynku akcji wyniosła aż 30 bilionów dolarów. Z roku na rok popularność amerykańskiej giełdy cały czas rośnie.

Z czego słyną amerykańskie giełdy?

Warto wiedzieć, że każdy, kogo interesuje inwestycja w akcje, powinien zdawać sobie sprawę z tego, z czego słyną amerykańskie giełdy. Przede wszystkim wyróżnia je bardzo wysoka płynność. Dzięki temu inwestorzy mogą łatwo kupować jak i sprzedawać akcje. Co więcej, akcje są oferowane przez firmy z różnych branż i sektorów, co pozwala na szybką dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Wśród notowanych spółek znajdują się m.in. technologiczni giganci, spółki farmaceutyczne, banki czy firmy przemysłowe.

Giełda amerykańska jest też często wybierana przez nowe firmy wprowadzające innowacje, które chcą pozyskać kapitał na dalszy rozwój i ekspansję gospodarczą. Dodatkowo, giełda amerykańska dba o to, by wszystkie transakcje były realizowane zgodnie z prawem w poszanowaniu prywatności a także o właściwą ochronę inwestorów.

Inwestycja w akcje – jak się przygotować?

Aby móc inwestować na giełdzie amerykańskiej i osiągnąć sukces, trzeba mieć zróżnicowaną wiedzę na temat aktualnej kondycji poszczególnych spółek. W tym momencie notowania można sprawdzać całkowicie online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej funkcji na wybranej platformie transakcyjnej bądź stronie danej giełdy.

Ponadto należy też poznawać najważniejsze pojęcia, takie jak analiza techniczna czy analiza fundamentalna. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o tym, że kupujemy akcje, należy też wszechstronnie przeanalizować to, jak radzi sobie dana firma w porównaniu z jej konkurencją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić