Co to jest bawełna egipska?

Bawełna egipska charakteryzuje się długimi i cienkimi włóknami, które osiągają długość nawet 50 mm. Ponieważ są one tak cienkie, można z nich robić bardzo ciasne sploty, dzięki czemu materiał jest naprawdę wytrzymały.

Poza tym bawełna egipska jest bardzo delikatna w dotyku, lśniąca, dlatego uważa się ją za jedną z najbardziej luksusowych tkanin na świecie. Różni się od tradycyjnej bawełny, której splot jest o wiele grubszy, a gramatura niższa. Bawełna egipska to tak zwana klasa premium – jest doskonałym, wysokiej jakości produktem, który będzie o wiele droższy od tradycyjnej bawełny.

Zalety bawełny egipskiej

  • Jest bardzo lekka i „oddychająca”. Latem przepuszcza powietrze i chłodzi, a zimą świetnie ogrzewa, bo dostosowuje się do temperatury ciała.
  • Jest cudownie miękka, więc używanie jej to czysta przyjemność.
  • Nie rozciąga się ani nie mechaci nawet przy bardzo częstym użytkowaniu.
  • Nie uczula, dlatego idealnie nadaje się dla niemowląt i dzieci.
  • Świetnie wchłania wodę, świetnie sprawdza się więc latem, gdy dużo się pocimy. Jest również świetnym materiałem na ręczniki.

Ręczniki z bawełny egipskiej – doskonale wchłaniają wodę. Są miękkie w dotyku (zapewniają poczucie luksusu, bo przecież właśnie takie ręczniki kojarzymy na przykład ze SPA). Warto również zwrócić uwagę na ich gęstość, a także lekkość. Jednak to, co najważniejsze, to ich wytrzymałość. Można je prać bez obaw, że materiał się rozciągnie czy straci swoje właściwości.